• Kategorie
  • Szukaj
  • Gumy do ćwiczeń i ekspandery

Gumy treningowe - ekspandery, znane również jako Gumy do ćwiczeń , gumy fitness lub opaski oporowe, to produkty używane podczas treningu siłowego,  cardio lub  rehabilitacyjnego. Korzystają z nich profesjonalni zawodnicy, trenerzy, pasjonaci sportu oraz fizjoterapeuci. Te taśmy polecane są wszystkim, którzy chcą wzmocnić swoje ciało i poprawić kondycję. Ćwiczenia z taśmami treningowymi niosą ze sobą wiele korzyści, dlatego cieszą się coraz większą popularnością.

Czym są gumy treningowe

Gumy oporowe to sprzęt sportowy do rozwijania gibkości ciała i wzmacniania napięcia mięśniowego, zarówno dla sportowców, jak i początkujących. Gumy treningowe świetnie nadają się do użytku w domowej siłowni , a także na świerzym powietrzu. Z ich pomocą można poprawić efektywność treningu i wypracować dużą ilość mięśni, a także pozbyć się zbędnych kilogramów. Dzięki kompaktowym wymiarom gumy oporowe świetnie sprawdzą się na wakacjach oraz w łonie natury czy na zawody dla sportowców.

 


Gumy do ćwiczeń jakie wybrać ?

Kupując gumy oporowe , należy zwrócić uwagę na ich oznaczenie kolorystyczne. Każdy kolor oznacza inne właściwości gum treningowych i określony poziom odporności. Taśmy oporowe muszą być dopasowany do twojego poziomu wytrenowania fizycznego i umiejętności. Na przykład kolor może być żółty, zielony, czerwony, niebieski i czarny.
Osoby, które przechodzą rehabilitację pourazową i nie mogą korzystać z symulatorów, powinny wybrać ekspander taśmowy o niskim poziomie oporu. U niektórych producentów jest żółty lub zielony.
Do rozgrzania mięśni początkującym i doświadczonym sportowcom doskonale nadają się gumki o średnim oporze. Może to być na przykład kolor czerwony lub niebieski.
Gumy oporowe o wysokim poziomie oporu pomoże napompować nogi i pośladki, co będzie nie mniej skuteczne niż trenażery siłowe i przyczyni się do utraty zbędnych kilogramów. Z reguły są to kolory ciemniejsze, niebieskie, czarne.
Również wybierając gumy do ćwiczeń i ekspandery zwróć uwagę na jej kształt. Istnieją tylko 3 opcje gumek:
Najpopularniejszym przyrządem o szerokości 5-7 cm i średnicy 50-60 cm jest mini band do pompowania nóg i pośladków oraz świetnie sprawdzą w treningu fitness . Taśmy mini są wygodne dla profesjonalnych sportowców, ponieważ nie wymagają nawijania na ręce i trzymania, co często prowadzi do urazów kończyn. Często mini-bandy występują w zestawach po 3-5 sztuk o różnych poziomach oporu.
Długie power bandy o średnicy 180-200 cm Pozwalają urozmaicić zajęcia fitness, ponieważ produkt można złożyć kilka razy.
Gumy treningowe o długości od 2,5 m, z czego jedną trzecią należy nawinąć na ręce lub symulatory. Produkty te są czasami sprzedawane w rolkach.
Jeśli nie wiesz, jaki poziom oporu ekspandera wybrać, zadzwoń do nas. Wszelkie dane kontaktowe podane są na stronie internetowej. Chętnie dobierzemy najlepszą opcję gum oporowych

 


Jak używać gumy oporowe


Gumy oporowe świetnie poprawiają wytrzymałość, pomagają budować masę mięśniową i ćwiczyć rozciąganie, pomagają pozbyć się zbędnych kilogramów. Uniwersalna taśma do ćwiczeń jest odpowiednia zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Główną zaletą tego urządzenia jest bezpieczeństwo dla pleców, stawów i serca.
Aby osiągnąć doskonałe rezultaty, wzmocnić mięśnie lub zrzucić zbędne kilogramy, trzeba poświęcić na trening około 45 minut dziennie. Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie 4 podejść.
Do najlepszych ćwiczeń fitness z użyciem gum oporowych należą:
Odwodzenie nóg. Umieść urządzenie nad kolanami. Oprzyj łokcie na kanapie. Uklęknij i naprzemiennie poruszaj każdą nogą 25 razy do przodu, a następnie do tyłu. Rozkładanie nóg w leżeniu. Połóż się na macie w pozycji leżącej ze zgiętymi kolanami. Połóż ręce wzdłuż ciała. Umieść gumkę nad kolanami. Powoli poruszaj się i rozstaw nogi, czując napięcie. Wykonaj ćwiczenia 20-30 razy. Podnoszenie miednicy. Połóż się na plecach z ugiętymi kolanami. Umieść opaskę powyżej kolan. Ręce wzdłuż ciała. Na wydechu unieś miednicę do góry i maksymalnie ściśnij pośladki, trzymając taśmę powyżej kolan. W dolnym punkcie rozluźnij je. Wykonaj 15-25 razy. Dzięki rozciągnięciu tkaniny można samodzielnie regulować obciążenie, co pozwala zapobiegać urazom kręgosłupa i aparatu stawowo-więzadłowego podczas uprawiania sportu.

  • Sklep zamknięty