Czym są bandaże bokserskie?

Ochrona rąk istnieje od czasów starożytnych, kiedy nawet niektóre podstawy boksu we współczesnym znaczeniu jeszcze się nie narodziły. W Grecji i starożytnym Rzymie wojownicy biorący udział w sportowych walkach na pięści owijali sobie nadgarstki skórzanymi paskami, aby uchronić ich przed obrażeniami. Ten atrybut został nazwany „ceste” i był używany przez starożytnych sportowców w wielu modyfikacjach. Dziś owijki bokserskie są przystępne dla każdego, w zależności od celów i treningu, używają ich prawie wszyscy profesjonaliści w sztukach walki.

 

Dlaczego warto używać?

Bandaże bokserskie to obowiązkowy zakup dla każdego, kto chce uprawiać ten sport. Stanowią ważny atrybut wyposażenia sportowców zajmujących się kickboxingiem, boksem, mma oraz Muay Thai.
Zapobiegają urazom palców, kostek i nadgarstków, skręceniom ścięgien i więzadeł dłoni.
Dzięki utworzonej, ciasnej strukturze Sprawiają, że cios jest mocniejszy.
Pochłaniają pot, tym samym przedłużając żywotność rękawic i pozbawiając je nieprzyjemnego zapachu.

Cena bandaży bokserskich jest całkiem do przyjęcia dla większości sportowców. Ponadto takie taśmy doskonale dopasowują się do dłoni, a także bardzo dobrze mocują więzadła i stawy. Nie powodują dyskomfortu, są wygodne i maksymalnie chronią przed ewentualnymi urazami. Podczas walki sportowcy nie muszą się obawiać, że takie bandaże wysuną się po uderzeniu. Z reguły bandaże bokserskie, które można kupić w naszym sklepie internetowym, posiadają specjalistyczną pętla ułatwiająca zakładanie , która zapewnia ich bezpieczne przymocowanie do nadgarstka. Dzięki tej właściwości łatwo i dość szybko nakłada się je również na dłonie. Jednocześnie takie produkty są bardzo trwałe i można je prać bez obawy o utratę niezbędnych właściwości.

WAŻNE

Aby jakościowo chronić własne nadgarstki, nie wystarczy kupować bandaży bokserskich. Musisz je poprawnie założyć. Od tego będzie zależeć skuteczność ochrony. Ich prawidłowe nawinięcie gwarantuje integralność ręki i jej bezpieczeństwo podczas ciosów, a także maksymalny komfort podczas walki.

 

Bandaże bokserskie elastyczne czy Bandaże bokserskie bawełna ?

1.Bandaże bokserskie bawełna Ich zaletą jest to, że doskonale oddychają i wchłaniają pot. Ale musisz być w stanie poradzić sobie z nimi, to znaczy, aby wystarczająco szybko je nawinąć, potrzebujesz dobrych umiejętności i praktyki.

2. Cechą bandaży elastycznych jest to, że składają się z materiałów syntetycznych i naturalnych, co nadaje im zwiększoną elastyczność, dzięki czemu dobrze trzymają się na dłoniach. Punktem ujemnym jest mniejsza oddychalność. I jeszcze jedno — niektórzy bokserzy, zwłaszcza początkujący, przy bandażowaniu takimi bandażami mogą przesadzić i za mocno je zacisnąć, co doprowadzi do upośledzenia krążenia krwi w dłoniach. Z tego powodu nawet przestań trenować i ponownie przewiń.

3. Opaski-rękawiczki jest to opcją ekspresową. Nie trzeba tracić czasu na nawijanie, bo tak naprawdę są to rękawiczki z odciętymi palcami. Bardzo odpowiedni dla początkujących, ale należy zwrócić uwagę na rozmiar.

 

Jaki rozmiar wybrać?

  • Do 3,5 m – bandaże bokserskie dla dzieci, kobiet oraz mężczyzn o małych dłoniach.
  • 3,5 m do 4,5 m – najbardziej optymalna długość. Wystarczająca do prawidłowej ochrony dłoni większości użytkowników.
  • Powyżej 4,5 m – jest to długość wybierana przez sportowców o wyjątkowo dużych dłoniach bądź tych, którzy chcą odpowiednio solidnej ochrony ze względu na planowane ciężkie i mocne uderzenia.


Zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą taśm bokserskich