Niezależnie od tego, jaki sport uprawiasz, ważne jest, aby wybrać wysokiej jakości sprzęt. Do boksu musisz wybrać odpowiednie rękawice bokserskie. Jest to jeden z głównych warunków wysokiej jakości treningów. Jednak ważne jest, aby przy wyborze kierować się pewnymi zasadami. W ciągu ostatnich kilku dekad ich wybór praktycznie się podwoił. Cóż, możesz zobaczyć i wybrać rękawice bokserskie na naszej stronie brosport Tutaj znajdziesz produkty na każdy gust.

Wybierając, przede wszystkim powinieneś zrozumieć, że rękawice bokserskie, podobnie jak buty, powinny być osobiste. Niektóre kluby praktykują obecność wspólnych rękawic bokserskich (na wszelki wypadek), to jest złe. Trzeba je dobierać indywidualnie, bo czynników jest wiele. Należy również rozumieć, że odpowiednio dobrany sprzęt zapewni przede wszystkim bezpieczeństwo samemu sportowcowi.

Rodzaje rękawic bokserskich

Ważny jest dobór odpowiednich rękawic bokserskich na zajęcia i zawody. Dzięki temu zmniejsza się ryzyko kontuzji zarówno samego zawodnika, jak i jego przeciwnika. Istnieje kilka typów:

  • Treningowe - Sparingowe
  • Profesjonalne.
  • Amatorskie
  • Przyrządowe

Treningowe - sparingowe to najczęściej spotykane rękawice bokserskie są zwykle wykonane z rzepem. Tu trzeba je szybko zdjąć i założyć, bo trening polega na sparingu i pracy z przyrządami.

Profesjonalne modele rękawic bokserskich znacznie różnią się budową od innych i są bardziej bolesne dla przeciwników. Ich cios jest silniejszy. Ale ręce są całkowicie bezpieczne. Ich kształt w pełni odpowiada zaciśniętej pięści. Ochroną jest mała poduszka. W takich próbkach fiksacja następuje za pomocą sznurowania.

Opcje dla boksu amatorskiego znacznie różnią się od profesjonalnych. Wynika to z faktu, że zadaniem bokserów amatorów nie jest znokautowanie przeciwnika, ale przytłoczenie go celnymi ciosami. Dlatego rękawice bokserskie pozostają półotwarte, a kciuk jest unieruchomiony równolegle do dłoni (uważa się, że chroni to przed kontuzjami). Nie są przeznaczone do zadawania silnych ciosów. W przeciwnym razie istnieje możliwość złamania palca lub wybicia go ze stawu. Mocowane są za pomocą rzepów lub gumek (uważane są za mniej niezawodne). Nawiasem mówiąc, modele amatorskie pojawiły się stosunkowo niedawno, w latach 80. Chcieli wówczas wykluczyć boks z igrzysk olimpijskich. Uważa się, że dzięki takim produktom sport był mniej brutalny.

Rękawice przyrządowe służą do treningu z workiem treningowym, łapami lub innymi przyrządami. Są dużo mocniejsze niż amatorskie czy profesjonalne, więc podczas takiego treningu szybko się zużywają. W żadnym wypadku nie można ich używać w sparingach. Takie rękawice mogą wyrządzić większą krzywdę.

Rękawice bokserskie dla dzieci

W naszym asortymencie znajdziecie również bogatą ofertę rękawic bokserskich dla dzieci

Przy zakupie ważne jest, aby wziąć to wszystko pod uwagę i wybrać typ, którego potrzebujesz. W przeciwnym razie nie można uniknąć zwichnięcia kciuka lub złamania. A czasem poważniejszych obrażeń. A jeśli aktywnie angażujesz się w boks, nie korzystaj z opcji budżetowych. Może to prowadzić do powstania niebezpiecznej techniki uderzenia-niedociśniętej pięści. Ponadto znacznie wzrasta prawdopodobieństwo różnych obrażeń.

Jak dobrać rozmiar rękawic bokserskich

Objętość rękawic bokserskich można porównać do ich wagi, która jest mierzona w uncjach (uncja to 28,35 grama). Oznaczone jako „oz”. Najpopularniejszy rozmiar waha się od 6 do 18 uncji. Zazwyczaj profesjonalne są cięższe - 14-16 i więcej uncji. Buty sportowe mają rozmiary od 12 do 16 uncji. Należy również rozumieć, że duże rękawice są bardziej miękkie, mniej szkodliwe dla przeciwnika w sparingu. Łatwo się osłonić przed uderzeniami. Duże są dobre do treningu, ponieważ pomagają ćwiczyć strzały, zapewniając jednocześnie doskonałą ochronę. Jeśli jednak modele będą zbyt duże, treningom i sparingom towarzyszyć będzie dyskomfort. Dlatego wybór rozmiaru przy zakupie rękawic bokserskich należy traktować poważnie.


Jak dobrać rękawice bokserskie

Jaki materiał wybrać

Wielu ma pytanie, które opcje boksu są lepsze, wykonane ze skóry naturalnej lub sztucznej. Wiele osób preferuje skóry naturalne, ponieważ:

Bardziej higieniczne (ręce się nie pocą), przepuszczają powietrze.

Wady: szybko się zużywają przy długotrwałym stosowaniu uderzeń. Jednak sztuczna skóra nie jest teraz gorszej jakości niż skóra naturalna. I jest bardziej stabilny podczas ćwiczenia ciosów. Dlatego sportowcy coraz częściej kupują rękawice bokserskie wykonane z imitacji skóry. Unikaj jednak kupowania modeli wykonanych ze sztucznej skóry, która wygląda jak cerata.

Należy również zwrócić dużą uwagę na wypełniacz. W końcu to on jest odpowiedzialny za złagodzenie uderzenia, chroni dłonie przed niebezpiecznymi obrażeniami. Wpływa to również na ogólną funkcjonalność i wygodę rękawic bokserskich. Wcześniej używano do tego włosia końskiego, co dawało niezbędną sztywność i elastyczność. Jednak materiały syntetyczne są obecnie używane jako wypełniacz. Pod względem właściwości nie odstają daleko w tyle za sierścią końską (jest nadal używana, ale rzadko), a niektóre nawet ją przewyższają. Ale ich koszt jest znacznie niższy. Tutaj warto zwrócić uwagę na piankę poliuretanową, która jest coraz częściej stosowana. Każdy producent reprezentuje swoje innowacyjne pomysły. A ich wypełniacze stają się coraz lżejsze, trwalsze, bardziej praktyczne. Zoptymalizowano również poziom ochrony. Mało znane marki budżetowe używają bawełny, pianki i innych podobnych materiałów niskiej jakości. Oczywiście modele z takimi wypełnieniami są znacznie tańsze, ale jednocześnie gorszej jakości, szybko tracą swój kształt. A z czasem stają się niebezpieczne, bo np. wata i kompakty. Jest to niebezpieczne dla zawodnika i jego przeciwnika podczas sparingu. Dlatego lepiej wybrać modele z nowoczesnym wypełniaczem.

Budowa rękawic bokserskich

Jak dobrać rękawice bokserskie

Nawet jeśli jesteś początkującym bokserem, wybierz wysokiej jakości rękawice bokserskie. Przede wszystkim minimalizujesz możliwość odniesienia poważnej kontuzji podczas treningów i sparingów. I co ważne, taki model posłuży znacznie dłużej niż wersja budżetowa.

W naszej stronie możesz wybrać rękawice takich marek jak Bushido, Masters, Leone, Ring. W razie jakichkolwiek pytań zawsze chętnie pomożemy w wyborze