• Kategorie
  • Szukaj
  • Ochraniacze na piszczele

Liczne sporty walki, pomimo wykorzystania najróżniejszych technik i zasad opartych na rywalizacji, są nieodłącznie związane ze zmaganiami między zawodnikami polegających na użyciu siły fizycznej, a więc tym samym z obrażeniami i wynikającymi z nich kontuzjami i urazami różnych części ciała. To właśnie dlatego tak ważne jest odpowiednie zabezpieczenie podczas treningów, turniejów i zawodów w postaci ochraniaczy na piszczele i stopy oraz inne części ciała. Kiedy zawodnicy walczą na macie i ringu powinni posiadać odpowiednie zabezpieczenia, które pomogą zmniejszyć siłę uderzenia przeciwnika w newralgiczne miejsca, które są szczególnie podatne na kontuzje mogące prowadzić do trwałego uszkodzenia poszczególnej części ciała lub uniemożliwiać pełny powrót do sprawności fizycznej – a co za tym idzie, do dalszego udziału w starciach. Jest to szczególnie ważne dla zawodowych sportowców oraz tych, którzy aspirują do zawodowego zajmowania się określoną dyscypliną sportową. Ale nie oznacza to również, że amatorzy mogą pominąć tak istotną kwestię, jak ochraniacze na stopy, piszczele, pięści lub inne, które są zależne od rodzaju sztuk walki. Zwłaszcza że to właśnie amatorzy przez brak odpowiedniej praktyki i wiedzy są szczególnie narażeni na kontuzję lub inny rodzaj uszkodzenia ciała, a w szczególności w starciu z lepszym od siebie oponentem.

Budowa ochraniaczy na piszczele oraz stopy i ich zastosowanie

To właśnie ze względu na częste ryzyko kontuzji i poważnych uszkodzeń, tak ważna jest ochrona poszczególnych części ciała przy pomocy specjalnych ochraniaczy wykonanych z grubej warstwy twardego materiału piankowego, które zostały pokryte wytrzymałą skórą syntetyczną. Zabudowane ochraniacze na piszczele czy stopy zostały zaprojektowane z myślą zapewnienia bezpieczeństwa podczas praktykowania ulubionych sztuk walki, takich jak Muay Thai, karate, Kickboxing, MMA czy K1. Posiadają one bardzo starannie wyprofilowane wkłady chroniące piszczel oraz zostały wyposażone we wzmocnienia w okolicach piszczeli i śródstopia. Mają wzmocnioną konstrukcję, która amortyzuje częściowo siłę ciosów przeciwnika sprawiając, że znacząco zmniejsza się ryzyko kontuzji zawodnika. Oprócz tradycyjnych ochraniaczy na stopy oraz piszczele na rynku dostępne są modele zapinane na rzep, co ułatwia ich zakładanie i zdejmowanie po treningu.

Dlaczego tak ważna jest ochrona piszczeli i stóp?

Mówiąc o ochraniaczach na piszczele i stopy, warto wyjaśnić również, dlaczego tak ważna jest ochrona tych części ciała, które są szczególnie narażone na kontuzje zwłaszcza przy takich sztukach walki, jak kickboxing, Muay Thai, karate, MMA czy K1.Otóż kość piszczelowa w wymienionych dyscyplinach często ulega kontuzjom oraz jest szczególnie podatna na złamania. W takiej sytuacji zawodnik często zmuszony jest do wielomiesięcznej rekonwalescencji, po czym przez podobnie długi okres musi wdrażać się w treningi, żeby dotrzeć do poziomu, w którym znajdował się przed wystąpieniem kontuzji – a nie zawsze nawet to jest możliwe. Niekiedy zdarza się, że uraz był na tyle silny, że zawodnicy czasami nie są w stanie wrócić do dawnej formy lub kontuzja nawraca. Raz pęknięta kość piszczelowa znacznie łatwiej może ulec ponownemu złamaniu. Nie inaczej jest również z kośćmi śródstopia, które po złamaniu uniemożliwiają poruszanie się o własnych siłach powodując, że noga, która uległa kontuzji nie może być obciążana, więc mięśnie odzwyczajają się. Dlatego po tego typu kontuzjach powrót do sprawności fizycznej, a tym bardziej walk zawodowych jest niezwykle trudny. Może się także zdarzyć, że kontuzja była na tyle skomplikowana, że uniemożliwia powrócenie do dawnej formy i trenowania ulubionych sztuk walki. To właśnie dlatego tak istotne jest, żeby na treningach stosować profilaktycznie ochraniacze na stopy i piszczele, a także inne zabezpieczenia, które pomogą zapobiegać urazom podczas uprawiania ulubionego sportu.

Ochraniacze na stopy i piszczele – oferta Brosport

W asortymencie sklepu BroSport znajdą Państwo szeroką ofertę ochraniaczy na stopy i piszczele najwyższej jakości, wykonane przez renomowanych producentów, takich jak MASTERS FIGHT EQUIPMENT, DBX BUSHIDO, Outlaw, TOP TEN, HAYASHI, Leone1947 czy Ring. W asortymencie sklepu znajduje się szeroki przekrój rozmiarów od bardzo małych (od XXXS do XS), przez średnie (S i M) po bardzo duże (L i XL). Wśród nich znajdą się ochraniacze na piszczele i stopy z tradycyjnymi zapięciami, jak i na rzepy, które umożliwiają szybkie zakładanie i zdejmowanie. Zapraszamy do zapoznania się z szeroką ofertą ochraniaczy na kończyny do sportów walki oraz innych akcesoriów, które zapewnią ochronę przed kontuzją lub wspomogą podczas treningu.

Sprawdź też: Owijki i bandaże bokserskie | Ochraniacze łokci

  • Sklep zamknięty