• Kategorie
  • Szukaj
  • Ochraniacze bokserskie i MMA

Ochraniacze bokserskie i ochraniacze MMA to kluczowe elementy wyposażenia każdego zawodnika tych sportów walki. Zaprojektowane z myślą o zapewnieniu maksymalnej ochrony i bezpieczeństwa podczas treningów oraz walk, ochraniacze te są niezbędne dla każdego, kto poważnie podchodzi do swojej dyscypliny.

Ochraniacze bokserskie i ochraniacze MMA różnią się między sobą konstrukcją oraz zastosowanymi materiałami. Ochraniacze bokserskie zazwyczaj składają się z ochraniacza na głowę, ochraniacza na szczękę oraz ochraniaczy na zęby i wargi. Ochraniacze MMA natomiast często posiadają dodatkowe ochraniacze na klatkę piersiową, żołądek oraz krocze.

Wysoka jakość materiałów, z których wykonane są ochraniacze bokserskie i ochraniacze MMA, zapewnia skuteczną ochronę przed urazami i kontuzjami. Wytrzymałe i elastyczne materiały gwarantują, że ochraniacze będą dobrze dopasowane do ciała zawodnika i zapewnią pełną swobodę ruchu.

Nie ma wątpliwości, że ochraniacze bokserskie i ochraniacze MMA to absolutna konieczność dla każdego, kto trenuje te sporty walki. Dzięki nim można cieszyć się pełnymi treningami oraz walkami, nie ryzykując kontuzji czy urazów. Wybierając ochraniacze najwyższej jakości, można mieć pewność, że ochrona i bezpieczeństwo będą na najwyższym poziomie.

Jeśli zdecydujesz się rozpocząć treningi boksu lub innego rodzaju sztuk walki, to pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić, to kupić ochraniacze bokserskie, ochraniacze mma lub muai thai. Taki zakup sprawi, że twój trening będzie maksymalnie bezpieczny i efektywny, ponieważ będziesz mógł doskonalić swoje umiejętności bez obawy o poważną kontuzję.
W zależności od tego, na jaką część ciała jest przeznaczona ochrona, dzieli się ją na następujące typy:

Ochraniacz na zęby

Szczęka bokserska jest bardzo cennym wyposażeniem wojownika. Oszczędzi dziąsła i usta podczas sparingu. Odrzuca takie niepożądane konsekwencje, jak krwawienie dziąseł, wypadanie lub wybijanie zębów, dostanie się fragmentów do tchawicy, rozwarstwienie. Coraz częściej ochraniacze na zęby stają się również elementem ozdobnym.

Ochraniacze głowy - kask bokserski

To chyba jeden z najważniejszych elementów ochrony, ponieważ nawet przypadkowe uderzenie w głowę może doprowadzić do poważnych konsekwencji. Na szczęście wysokiej jakości kask bokserski ochroni Cię przed prawie wszystkimi rodzajami urazów.

Ochraniacze na piszczele

Ochrona nóg jest niezbędnym atrybutem sztuk walki
Wśród ogromnej liczby wschodnioazjatyckich grup sztuk walki i samoobrony najpopularniejsze są karate, walka wręcz, taekwondo, boks tajski, mma i kickboxing. Jedną rzeczą, która łączy te 5 rodzajów sztuk walk, jest aktywne użycie nóg podczas walki i w procesie treningu z workiem. Odpowiednio dobrane ochraniacze piszczeli i stóp sprawią, że trening będzie bezpieczniejszy. Gorąco polecamy ochraniacze na piszczele bushido lub ochraniacze piszczeli masters.

Bandaże bokserskie

Wielu początkujących, którzy wkraczają w świat sztuk walki, często zadaje sobie pytanie – „Po co ci bandaże bokserskie?”. Jak na ironię, bandaże bokserskie odgrywają jedną z najważniejszych ról w treningu sportowca, chroniąc jego uderzającą powierzchnię przed niepotrzebnymi kontuzjami.
Jak dobrać odpowiednie owijki znajdziecie w naszym artykule na blogu.

Ochraniacze krocza-suspensory

Każdy mężczyzna wie, jak bolesne i niebezpieczne są ciosy poniżej pasa. I choć ataki na tę wrażliwą część ciała są zabronione we wszystkich cywilizowanych sztukach walk, nikt nie jest bezpieczny od spudłowania i nieoczekiwanego rykoszetu. Jeśli pięść partnera po odbiciu lotu uderza w podbrzusze lub, co gorsza, w genitalia to warto mieś na sobie ochraniacz krocza.
Staramy się, aby w naszym asortymencie był szeroki wybór ochraniaczy. Gdy będą jakiekolwiek problemy zapraszamy do kontaktu :)
  • Sklep zamknięty