• Kategorie
  • Szukaj
  • Kaski bokserskie

Każdy, kto trenuje sport kontaktowy powinien zdawać sobie sprawę z tego, jak ważna jest ochrona głowy przed ciosami. Zdaniem specjalistów cios zadany w głowę może siać spustoszenie w mózgu nawet po wielu latach. Warto więc wiedzieć jaki kask bokserski najlepiej wybrać, by zadbać o swoje zdrowie oraz bezpieczeństwo w trakcie treningu lub walki. Zastanawiając się jaki kask najlepiej wybrać, a także gdzie znaleźć ten najwyższej jakości, warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego. Nasz asortyment jest szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy bez trudu jest w stanie znaleźć coś odpowiedniego dla siebie.

Jak wybrać najlepszy kask bokserski?

Na rynku pojawia się wiele kasków bokserskich. Szeroki wybór sprawia, że wiele osób ma problem z wybraniem tego najlepszego modelu. Producenci chcą pogodzić wysoką jakość, wygodę i bezpieczeństwo w jednym produkcie. To właśnie dlatego w trakcie zakupów należy zwrócić uwagę na kilka ważnych aspektów. Po pierwsze liczy się cena. Trzeba pamiętać, że wybierając sprzęt sportowy lepiej nie oszczędzać. Kask bokserski dla początkujących zazwyczaj dostępny jest od stu złotych. Jednak osoby walczące profesjonalnie powinny decydować się na nieco droższe modele, które są dostosowane do specyfiki walk. 

Przy wyborze należy pamiętać o tym, że kask powinien być dopasowany do rodzaju walki. Osoby zawodowo trenujące boks lub lubiące sporty uderzeniowe powinny zdecydować się na kaski o grubej obudowie. Dzięki temu będą doskonale tłumić uderzenia. Dla zawodników MMA liczy się to, by kask zapewniał wygodę i dobrze przylegał do głowy. Dodatkowo taki sprzęt powinien być lekki. Powinien chronić przede wszystkim policzki, czoło i podbródek. 

Warto również upewnić się jakie wypełnienie ma kask. Najlepiej sprawdzają się modele z wypełnieniem żelowym lub piankowym. Dzięki dobremu wypełnieniu moc uderzeń nie jest przenoszona przez kask z dużą siłą. Konieczne jest również dobranie kasku, który ma odpowiednie otwory przy oczach, które nie będą zmniejszać widoczności. Bardzo ważne jest również to jak mocowany jest kask. Warto zdecydować się na te z zapięciem, rzepem lub sznurkiem, które pozwalają na dopasowanie produktu do głowy. Dobrym wyborem są modele z panelem wentylującym, które zapewniają wysoki komfort w trakcie noszenia. Zwracając uwagę na kilka wyżej wymienionych szczegółów, można bez trudu zdecydować się na najlepsze kaski bokserskie, które zapewnią bezpieczeństwo oraz komfort w trakcie treningu.

Najlepszy kask bokserski w atrakcyjnej cenie

Szukając kasku bokserskiego warto zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego. Nasza oferta jest przygotowana w taki sposób, by spełniać oczekiwania zarówno osób początkujących, jak i tych doświadczonych. Do asortymentu wybieramy jedynie najwyższej jakości sprzęty sportowe, by mieć pewność, że jesteśmy w stanie zagwarantować naszym klientom wszystko, co najlepsze. Jeśli w trakcie zakupów pojawią się jakieś pytania lub wątpliwości, zapraszamy do kontaktu z nami. Podpowiemy jaki kask bokserski  będzie najlepszym wyborem. 

Dlaczego należy nosić kask bokserski?

Kask ma za zadanie zapewnić nam bezpieczeństwo i chronić najistotniejszą część naszego ciała, jaką jest głowa. Niezależnie od wieku, jest on bardzo istotnym elementem ochronnym podczas uprawiania wielu sportów. Kask bokserki chroni głowę przed uderzeniami, tak, aby nie narażać czaszki i mózgu na uszkodzenie. Chroni on także twarz. Większość modeli służy do ochrony kości policzkowych i czaszki. Prawidłowego dobranie kasku pozwala na złagodzenie ciosów. Istotne jest, aby odpowiednio dopasował się on i przylegał do głowy. Podczas walki bardzo istotne jest bezpieczeństwo. Ważne, aby odpowiednio się do niej przygotować i stosować wysokiej jakości sprzęt, ponieważ na zdrowiu nie należy oszczędzać. W naszej ofercie posiadamy wiele modeli kasków w różnych kolorach rozmiarach oraz o różnych rodzajach wypełnienia. Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i wybierze idealny kask dla siebie już dziś! Oferujemy profesjonalną pomoc w wyborze kasku bokserskiego.

7 najważniejszych kwestii, na które powinniśmy zwrócić uwagę przy zakupie kasku bokserskiego

Pierwsza kwestia, na którą warto zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu kasku to materiał, z jakiego został on wykonany. Kask bokserski ze skóry naturalnej uważany jest za najbardziej wytrzymały i najlepiej dopasowujący się do głowy. Wielkość to kolejna ważna cecha. Kas nie powinien być ani za duży, ani za mały, należy poświęcić odpowiednią ilość czasu na jego dopasowanie. Kupując kask, powinniśmy zwrócić uwagę na pasek podbródkowy, który powinien być odpowiednio stabilny i nie za ciasny. Kask nie może ograniczać także widoczności, a jego wyściółka wewnętrzna musi być gruba. Jest to istotna kwestia w amortyzacji ciosów. Warto pamiętać, że tani kas na pewno nie będzie ans odpowiednio chronił. Należy wybrać ten z nieco wyższej półki cenowej, jeśli trenujemy poważnie lub bierzemy udział w zawodowych walkach. Na samym końcu spójrzmy dopiero na wygląd kasku, ponieważ nie zawsze użyteczność idzie w parze z wyglądem.

Koniecznie zobacz także: Worki mma 

  • Sklep zamknięty