• Kategorie
  • Szukaj
  • Buty bokserskie

Wygodne buty podczas treningów, a także później przy pojedynku sportowym, chronią Twoje stopy, zapewniając im komfort oraz stabilność. Doskonale znamy potrzeby sportowców, dlatego nasze buty bokserskie to artykuły dobierane ze szczególną starannością. Pod uwagę bierzemy przede wszystkim potrzeby osób uprawiających ten sport. Pozwala nam to zaoferować obuwie od najlepszych producentów. Prezentowane modele butów bokserskich cechują się wzmocnioną, sztywną podeszwą, która sprawia, że są one wytrzymałe i mogą służyć podczas wielu treningów. Co więcej, nasze obuwie różni się wysokością profilu. Sprawia to, że niektóre modele nadają się do stójkowych sportów walki, natomiast inne do styli parterowych. W wariantach bokserskich spodziewaj się wyższych profili, które chronią kostkę. Z kolei do zapaśniczych walk przydadzą Ci się buty bokserskie krótko profilowane, zwiększające swobodę ruchów. Wbrew pozorom w sporcie takim jak boks pracują nie tylko ręce. Ogromną pracę wykonują bowiem także nogi. Dlatego też dbanie o nie poprzez wybór komfortowego obuwia to podstawa udanej walki.

Trwałe buty bokserskie stworzone z myślą o Tobie

Staramy się, aby nasi klienci byli zadowoleni z wybranego przez siebie obuwia, dlatego przy jego wyborze do naszego asortymentu sięgamy po rady doświadczonych sportowców i ortopedów. Dzięki temu wiemy też, że buty bokserskie powinny maksymalnie odciążać stopy, a także je chronić. W trakcie walk kończyny są bowiem bardziej narażone na obciążenia, niż podczas chodzenia. Jakie więc powinny być buty sportowe? Przede wszystkim syntetyczne, przewiewne, bezpieczne, a także higieniczne. Podczas wysiłku poci się całe ciało, w tym również stopy. Dobrze dobrane obuwie odprowadza wilgoć, a więc i wpływa na stabilność. Co więcej, but dla sportowca trenującego boks powinien mieć płaską podeszwę o dobrej przyczepności. Zapraszamy do sprawdzenia naszego asortymentu. Gwarantujemy, że nasze buty bokserskie to produkty wysokiej jakości, które będą służyły przez wiele lat! 

Jakie buty do zapasów

Wybór odpowiednich butów do boksu jest ważny dla każdego boksera, ponieważ zapewniają one ochronę, stabilność i komfort podczas treningów oraz walk na ringu. Oto kilka cech, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze butów do boksu:

  1. Materiał - buty bokserskie powinny być wykonane z lekkich, ale wytrzymałych materiałów, takich jak skóra naturalna lub sztuczna, które zapewnią dobrą wentylację i ochronę stopy.
  2. Podeszwa - podeszwa buta powinna zapewniać dobrą przyczepność i stabilność na powierzchni ringu, a jednocześnie być elastyczna, aby zapewnić łatwość ruchu i manewrowania na ringu.
  3. Ściągacz na kostkę - buty bokserskie powinny mieć solidny, elastyczny ściągacz na kostce, który zapewni odpowiednie dopasowanie buta do stopy oraz dodatkową ochronę dla stawu skokowego.
  4. Amortyzacja - buty do boksu powinny mieć dobrze wyprofilowaną podeszwę wewnętrzną oraz dobrze wypełnioną część piętową, co zapewni dodatkową amortyzację podczas skakania, biegania i uderzania.

W sklepie BroSport.pl znajdziesz szeroki wybór butów bokserskich, które spełniają powyższe kryteria. Nasze produkty pochodzą od renomowanych producentów, których wyróżniają się najwyższą jakością wykonania.

  • Sklep zamknięty